Půjčky bez ručení nemovitostí jsou poskytovány jak bankami, tak také různými nebankovními společnostmi a také soukromými osobami a soukromými investory. Půjčky bez ručení nemovitostí jsou oblíbené a v článku se o nich dozvíte více.

Bankovní půjčky bez ručení nemovitostí

Využít půjčky bez ručení nemovitostí u banky je nejlepší možná varianta, ne však každému banka půjčí. Banka vždy vyžaduje vyplnit formuláře, donést potvrzení o výši vašich příjmů ze zaměstnání či podnikání a nesmíte mít záznam v registru, jinak u banky určitě s žádostí o půjčku neuspějete. U banky můžete využít klasické půjčky nebo předschválené půjčky, případně konkokorent nebo kreditní karty.

Nebankovní půjčky bez ručení nemovitostí

Půjčky bez ručení nemovitostí u nebankovní společnosti často využívají lidé, kteří neuspěli u klasické banky, protože měli nedostatečné příjmy. Nebankovní společnosti často ani nechtějí vidět potvrzení o výšich vašich příjmů, je jim to jedno. Většina nebankovních společnosti však poskytuje půjčky bez ručení nemovitostí jen pokud nemáte záznam v registru dlužníků. Pokud máte záznam tak budete muset využít půjčky od soukromých osob.

Půjčky bez ručení nemovitostí – často se využívá ručení směnkou

Hodně nebankovních společností používá k zajištění půjčky bez ručení nemovitostí ručení směnkou. Pokud podepíšete směnku, tak ručíte za splácení celé směnky celým svým majetkem. Je to tak velký závazek a měli by jste se snažit splatit směnku v čas.

Půjčky bez ručení nemovitostí – výhody

Půjčky bez ručení nemovitostí mají hlavně tyto výhody:

  • nemusíte ručit nemovitostí
  • můžete si vybrat mezi bankou či nebankovní společností

Půjčky bez ručení nemovitostí – nevýhody

Půjčky bez ručení nemovitostí mají hlavně tyto nevýhody:

  • v případě půjčky u nebankovní společnosti vyšší roční úrok
  • možné skryté poplatky atd.