Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti jsou nebankovní půjčky, poskytované bez toho aniž by jste museli zastavit svou nemovitost (byt či dům). Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti jsou proto také hodně oblíbené a poskytuje je hodně nebankovních společností a firem.

Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti – neručíte nemovitostí

Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti mají svou hlavní výhodu skrytou již v názvu a to, že jsou poskytovány bez toho aniž by jste museli zastavovat vlastní nemovitost. Nebankovní společnosti využijí jiné podmínky jištění půjčky. U nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti tedy nemůžete přijít doslova o střechu nad hlavou, protože neručíte nemovitostí.

Čtete smlouvy u nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti

U každé smlouvy je důležité si jí celou přečíst a také celé smlouvě rozumět. Zapamatujte si, že je důležité to co je ve smlouvě, né to co vám říkal zástupce nebankovní společnosti. Tito zástupci nebankovních společnosti mají z každé poskytnuté půjčky pěkné provize a tak se velmi snaží a neříkají kolikrát celou pravdu. Zvlášť u nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti je tedy důležité pročíst se celou smlouvu. Dávejte si pozor na pasáže psané malým písmem, většinou platí čím měnší písmo, tím více důležité informace. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, tak smlouvu také nepodepisujte a radši odejďete.

Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti mají často vysoký úrok

Nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti nejsou jištěné nemovitostí a tak se nebankovní společnosti jistí jinými způsoby. Mezi hlavní působí vysoké roční úroky a také sankční pokuty v případě, že máte problémy se splácením nebankovní půjčky bez zástavy nemovitosti. Jsou to různé pujčky až do domu a podobné půjčky.  Tyto pokuty jsou často velmi drahé a dokážou celou půjčku pěkně prodražit, lidé se pak často dostávají do dluhové spirály.